Skip to content
Patroon background
Home / Verhalen / Van bouwen naar speuren

Jan-Willem

Van bouwen naar speuren

“Voordat ik bij Trition begon, werkte ik bij een aannemersbedrijf in de bouwsector. Daar hield ik me bezig met werkvoorbereiding van klein servicewerk tot grotere verbouwingen. Ik deed eigenlijk van alles: offertes aanvragen, materialen inkopen, veiligheidsplannen opstellen, projecten organiseren en de financiële afhandeling. Heel breed dus.”

“Tijdens mijn werk kwam ik regelmatig in aanraking met Dolmans en Trition als opdrachtgever. Ik kende de bedrijven daardoor al en wist een beetje wat ze deden. Door het vertrek van een paar naaste collega’s, kreeg ik taken toegewezen die boven mijn eigen capaciteiten lagen. Hierdoor voelde ik me niet meer prettig in mijn functie en begon ik na te denken over een volgende stap. Een werkbezoek aan Trition en Dolmans in Apeldoorn gaf uiteindelijk het laatste zetje. Ik kreeg een kijkje achter de schermen en zag beter wat Trition precies doet. Vooral het bouwkundig onderzoek sprak me meteen aan. Ik dacht: dit zou eigenlijk heel goed bij mij passen.”

Dichter bij de praktijk

Inmiddels zit ik een paar maanden bij Trition en vanaf het begin voelde het goed. Ik vond het vooral leuk om weer meer buiten bezig te zijn en dichter bij de praktijk te staan. Ik zie nu echt hoe dingen achter de schermen werken. In de eerste weken heb ik met bijna iedereen van het bouwkundige team meegelopen. Daardoor heb ik niet alleen verschillende onderzoekstechnieken geleerd, maar ook verschillende manieren van werken. Iedereen heeft zijn eigen aanpak. Ik oefen momenteel nog veel met rapporteren. Dat is een belangrijk onderdeel van het werk, omdat je technisch én juridisch zorgvuldig moet zijn. Je wilt beschrijven wat je ziet, zonder dingen anders te formuleren dan bedoeld. Dat is iets waar veel meer achter zit dan je vooraf denkt.” 

Elke situatie is anders

“Wat ik zo leuk vind aan bouwkunde, is de afwisseling. Geen dag is hetzelfde. Je komt op verschillende locaties, ziet steeds andere situaties en moet iedere keer opnieuw logisch nadenken. Sommige problemen kom je vaker tegen, maar de oplossing kan totaal anders zijn. Dan moet je echt terug naar de basis: waar gaat het mis? Je probeert het probleem stap voor stap in te kaderen en de oorzaak te vinden. Soms kom ik ook situaties tegen waarbij ik denk: hoe hebben ze dít ooit bedacht? Dat speurwerk maakt het juist leuk.

Alles op zijn plek

“Een onderzoek dat me is bijgebleven was een lekkage in een kantoor op de Utrechtse Heuvelrug, midden op de heide. Het gebouw had een mos-sedumdak en de lekkage was in eerste instantie lastig te vinden. Er kwamen veel factoren samen en het had zomaar een dure oplossing kunnen worden. Uiteindelijk bleek de oorzaak niet in het dak te zitten, maar hoger in de gevel. Dat gaf veel voldoening.” 

Praktisch denken en meedenken

“In mijn vrije tijd ben ik ook graag onderweg. Ik houd van reizen, rondrijden en nieuwe plekken ontdekken. Dat past eigenlijk best goed bij mijn werk. Het avontuurlijke zit er blijkbaar gewoon een beetje in.” 

“Bij Trition hoop ik nog veel meer onderzoekstechnieken te leren en nog beter te worden in de technische én juridische kant van rapporteren. Ook grote projecten en meerjarige onderhoudsplannen spreken me aan. Wat ik mooi vind, is dat ik hier mijn praktische ervaring kan combineren met nieuwe kennis. Ik ben nog maar net begonnen, maar heb nu al het gevoel dat ik hier nog veel kan leren en bijdragen.”