“Mijn loopbaan in de specialistische reiniging begon ruim 18 jaar geleden als glazenwasser bij Ribbink in Apeldoorn. Destijds werd het bedrijf net overgenomen door De Zon. Na de overname door Dolmans in 2008 kreeg ik de kans om verschillende specialistische werkzaamheden uit te voeren en uiteindelijk door te groeien naar projectmanager. Toch besloot ik onlangs volledig terug te keren naar de werkvloer.”
Van collega’s tot vriendengroep
“Voordat ik bij Dolmans terechtkwam, werkte ik al tien jaar in een bakkerij. Toen dat bedrijf failliet ging, tipte oud-collega Johan de Beer (broertje van Pascal de Beer, die nog steeds bij Dolmans werkt) mij over Ribbink. Mijn plan was om hier tijdelijk te blijven werken, maar al snel merkte ik hoe hecht het team was en besloot ik te blijven.
Ook na de overgang naar Dolmans voel ik me hier helemaal op mijn plek. Hier in Apeldoorn werken nog steeds veel collega’s van het eerste uur en ook buiten het werk om trekken we veel met elkaar op. Zo gaan we weleens samen stappen, darten of een weekendje vissen. Met Koningsdag gaan we regelmatig met z’n allen naar de stad. Zelfs onze partners kennen elkaar goed en gaan dan mee.”
Verbindende factor
“Van glazenwasser groeide ik door naar specialistisch reiniger en uiteindelijk projectmanager. Dit laatste heb ik 7,5 jaar met veel plezier gedaan. Voor mij is het vooral belangrijk dat iedereen zich betrokken voelt. Als projectmanager deed ik er daarom alles aan om die verbinding te behouden. Daarnaast hielp ik zelf nog regelmatig mee op de werkvloer, want ik vind het nog steeds erg leuk om ramen te wassen, met de hogedruk te werken of vloeren te reinigen.
Onlangs besloot ik om volledig terug te keren naar de werkvloer. Zo heb ik meer rust aan mijn hoofd en kan ik écht doen wat ik leuk vind. De afgelopen weken liep collega Thom Ariens met mij mee om het stokje van projectmanager over te nemen. Ik heb er alle vertrouwen in dat hij dit met net zoveel inzet en aandacht gaat doen.”
Werkplezier vanaf de wekker
“Het mooiste aan dit werk is dat elke dag anders is. Ik houd van die afwisseling, het opstarten van projecten en de samenwerking met collega’s. Zelfs na al die jaren heb ik nog steeds veel plezier in mijn werk, mede dankzij de fijne werksfeer. Je brengt meer tijd door met collega’s dan met je eigen partner, dus een goede band is essentieel.
Ik heb nog nooit een dag gehad dat ik geen zin had om te werken. Als mijn wekker gaat, ben ik altijd erg blij dat er weer een nieuwe werkdag is aangebroken. Iedere dag biedt namelijk weer nieuwe kansen. Snoozen? Dat is voor mij echt overbodig!”